💕 Nenechte si uniknout 10% slevu při nákupu nad 1000 Kč (Kód MILJU10) a 20% slevu při nákupu nad 2000 Kč (Kód MILJU20) 🎁

Povídejte si o minulém i přicházejícím roce a obohaťte tak vaše vztahy

Začátek nového roku může být pro někoho nový start, pro jiného neznamená, kromě změny číslice, vůbec nic. Ať to máte jakkoliv, chtěla bych se podělit o to, co nový rok znamená pro mě a jak k němu přistupuju. S manželem jsme si vytvořili každoroční tradici, kdy si společně sedneme nebo spíše se u toho procházíme a klademe si 3 otázky:

  1. Co se v uplynulém roce povedlo?
  2. Co se nepovedlo?
  3. Co si přeji v dalším roce- co chci změnit, přidat, vytvořit, naučit se apod.

Tohle jednoduché zamyšlení je hodně užitečné, protože vám pomůže vědomě řídit svůj život. Zvědomíte si, co děláte dobře a co třeba naopak ve svém životě dál mít nechcete. Určíte si, na co v nadcházejícím roce zaměřit energii, aby vám v něm bylo lépe. Tohle zamyšlení nemusíte dělat nutně na nový rok, je úplně jedno, jestli si sednete společně 1.června nebo 1. ledna. Důležité je, abyste si o tom společně povídali. My si vybrali nový rok, protože se nám s tím nějak symbolicky pojí i možnost nového začátku.

Odpovědět si na tyto 3 otázky můžete i sami. Pokud však žijete s někým dalším, zkuste si o tom popovídat společně. Oceňte se za to, co se vám povedlo a třeba vymyslíte, co dělat lépe nebo co změnit, aby se vám společně ještě lépe bylo. Vztah i náš život máme ve svých rukou, tak si ho pojďme tvořit tak, aby byl co nejspokojenější. Třeba k tomu budeme každý rok o něco blíž.

Krásný nový rok prožitý v lásce,

přeje Žaneta

PS: Jako inspiraci k povídání můžete použít i otázky z knížky Milju. Např. Přeji si s tebou, Jsi mi inspirací, Nejraději vzpomínám….