Povídejte si o minulém i přicházejícím roce a obohaťte tak vaše vztahy

Začátek nového roku může být pro někoho nový start, pro jiného neznamená, kromě změny číslice, vůbec nic. Ať to máte jakkoliv, chtěla bych se podělit o to, co nový rok znamená pro mě a jak k němu přistupuju. S manželem jsme si vytvořili každoroční tradici, kdy si společně sedneme nebo spíše se u toho procházíme a klademe si 3 otázky:

  1. Co se v uplynulém roce povedlo?
  2. Co se nepovedlo?
  3. Co si přeji v dalším roce- co chci změnit, přidat, vytvořit, naučit se apod.

Tohle jednoduché zamyšlení je hodně užitečné, protože vám pomůže vědomě řídit svůj život. Zvědomíte si, co děláte dobře a co třeba naopak ve svém životě dál mít nechcete. Určíte si, na co v nadcházejícím roce zaměřit energii, aby vám v něm bylo lépe. Tohle zamyšlení nemusíte dělat nutně na nový rok, je úplně jedno, jestli si sednete společně 1.června nebo 1. ledna. Důležité je, abyste si o tom společně povídali. My si vybrali nový rok, protože se nám s tím nějak symbolicky pojí i možnost nového začátku.

Odpovědět si na tyto 3 otázky můžete i sami. Pokud však žijete s někým dalším, zkuste si o tom popovídat společně. Oceňte se za to, co se vám povedlo a třeba vymyslíte, co dělat lépe nebo co změnit, aby se vám společně ještě lépe bylo. Vztah i náš život máme ve svých rukou, tak si ho pojďme tvořit tak, aby byl co nejspokojenější. Třeba k tomu budeme každý rok o něco blíž.

Krásný nový rok prožitý v lásce,

přeje Žaneta

PS: Jako inspiraci k povídání můžete použít i otázky z knížky Milju. Např. Přeji si s tebou, Jsi mi inspirací, Nejraději vzpomínám….

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení