💕 Nenechte si uniknout 10% slevu při nákupu nad 1000 Kč (Kód MILJU10) a 20% slevu při nákupu nad 2000 Kč (Kód MILJU20) 🎁

10 způsobů, jak se seznámit

Jak jste se VY DVA dali dohromady? Který pár by někdy neslyšel tuto otázku. Najdete svůj seznamovací příběh v článku?

1. NÁHODOU

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Vrazili jsme do sebe na ulici. Slovo dalo slovo a ON mě pozval na rande.“

Seznámili jste se takto někdy? Já ne. Ale v romantických filmech to funguje. Ona je krásná a úspěšná (ale chudá) žena, která někam pospíchá. ON je urostlý a bohatý mládenec, který v tomto jediném okamžiku pozná, jak je ONA výjimečná. ONA odolává, ON se nikdy nevzdá! Popravdě – když do mě někdo vrazí, sotva na dotyčného zaostřím, ale rozhodně nezastavím. Kolik mi asi uniklo „pravých“ lásek?

2. VE ŠKOLE

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Chodili jsme spolu do školy, známe se odjakživa. A vydrželo nám to doteď“.

Ve škole trávíte spoustu času a máte zde nepřeberné množství příležitostí. V průběhu ubíhajících studijních let se měníte nejen vy, ale všichni kolem vás. A pak se postupně do někoho zamilujete. Ano, tento model znám. Mám kamarády, kteří se seznámili na střední, vzali se, žijí spolu, mají děti a jsou šťastní až „do smrti“.

3. O PRÁZDNINÁCH

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „On byl má prázdninová láska. Když léto skončilo, bez něj nic nedávalo smysl. Tak jsem si ho našla v té nejvíc zapadlé vesnici, vzali jsme se a já zůstala na venkově s ním.“ 

Wow, vždyť to je přeci román jak od Rosamunde Pilcherové. Tím ale netvrdím, že je to nesmysl – jako – stát se to může. Zažila jsem prázdninovou lásku tak kolem mých 15 let. Nikdy jsme se po prázdninách znovu nepotkali a rozhodně mě nenapadlo se k němu přestěhovat (ne že by to bylo reálné☺).

4. V PRÁCI

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.:„Každý nás varoval, že pracovní lásky nikdy nedopadnou dobře. A přesto nám to vyšlo.“

Další hezké romantické téma pro celovečerní film. Nejdříve utajovaná láska, pak nějaký velký pracovní problém a nakonec spolu založíte rodinu a firmu (abyste se měli dobře). Tak to se mi taky nepoštěstilo.

5. SEZNÁMILI NÁS KAMARÁDI, RODIČE

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Kamarádi si mysleli, že se k sobě hodíme. Tak nás dali dohromady“.

Ano, rodiče a kamarádi mají vždy pravdu. Osobně znám několik párů, které se takto dali dohromady. Někomu to vydrželo (dosud), někomu ne. Každopádně spolu „dohozený“ pár minimálně několik měsíců chodil. I já byla takto dvakrát seznámená a vždy z toho byl vážnější (ale ne životní) vztah. Musíte se dostat přes první rande, na kterém jsou všichni a hlavně – každý ví, o co tu jde. Seznamovaný pár se ale díky tomu o dost víc snaží. A další rande už je jen a jen o vás (pokud se k němu dostanete).

6. V KLUBU (na diskotéce, na party, na večírku, …)

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Protancovali jsme spolu celou noc“.

Možná je to jeden z nejjednodušších způsobů seznámení se. Každý, kdo je sám, jde do klubu s „postranním“ úmyslem potkat konečně toho pravého. A po pár drincích ho samozřejmě potkáte. Je nejpravější ze všech. Pak však přijde první rande – ve dne. U mě to bylo vždy velké překvapení …

7. PŘES INZERÁT, PŘES SEZNAMKU, PŘES FACEBOOK, …

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Seznámili jsme se přes inzerát.“

Každý říká, jak je to nebezpečné. Nemůžete vědět, kdo na inzerát odepíše, kdo na první rande přijde. Já se takto seznámila se svým manželem. Moje starší sestra se tímto způsobem seznámila také se svým manželem. Moje máma se tak seznámila se svým přítelem. Nemyslím, že je to nebezpečné. Horší zážitky mám ze seznámení se s někým v klubu. Do inzerátu můžete jasně napsat, koho hledáte a naopak odpovídat tomu, o kom sníte. Je to jasně dané, překvapení teoreticky nečekáte. Překvapení ale přijdou, nervozita také, nicméně – proč to prostě nezkusit?

8. PŘI SPORTU

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Chodili jsme hrát volejbal. Pak se šlo do hospody a postupně jsme se dali dohromady.“

Při pravidelném, ale i rekreačním sportování je možné potkat vždy hodně lidí. Někoho poznáte lépe, někoho třeba jen minete. Každopádně možnosti zde jsou, seznámit se s někým je možné a hodně pravděpodobné.  A hlavně – endorfiny jsou rozhodně lepší než alkohol ☺.

9. V HROMADNÝCH DOPRAVNÍCH PROSTŘEDCÍCH

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Seznámili jsme se ve vlaku.“

Ten, kdo někoho takto osloví, musí mít obrovskou odvahu a už jen to by se mělo nějakým způsobem ocenit. Alespoň tak, že dotyčný dostane šanci. Nikdy mě nikdo neoslovil, ale slýchala jsem příběhy a věřím, že je možné potkat tak někoho, kdo vám vážněji zasáhne do života.

10. SEZNÁMILI NÁS (naše) DĚTI

Jak jste se VY DVA dali dohromady?

Odp.: „Díky našim dětem.“

Výchova dětí vám může otevřít další možnosti, jak se seznámit. Začnete pravidelně potkávat jejich učitele, vedoucí kroužků, jejich kamarády. Nicméně – už je těžší zjistit, zda ten konkrétní člověk je ještě (nebo už zase) volný ☺.

 

Určitě existuje daleko víc způsobů seznámení se. Jedno však mají všechny způsoby společné. Vždy to chce udělat ten první krok. Zkusit to, sebrat odvahu a jít do toho. Protože jinak zůstanete SINGLE?

Zavzpomínejte si a napište nám svůj příběh. Třeba někomu dodáte odvahu to prostě zkusit ☺.