💕 Nenechte si uniknout 10% slevu při nákupu nad 1000 Kč (Kód MILJU10) a 20% slevu při nákupu nad 2000 Kč (Kód MILJU20) 🎁

Láska pomocí matematiky – pár tipů od vědců

Matematička Hannah Fry vysvětluje, jak  si najít partnera za pomoci speciálního matematického vzorce.

 Jak najít svou spřízněnou duši pomocí matematiky před 35. narozeninami vám ukážeme v následujícím článku.

Matematický vzorec pro setkání s vaší láskou

Mnoho vztahů vykazuje určité vzorce chování. To znamená, že hodně lidí se chová stejným způsobem. Například, 34 % lidí se déle odhodlává k tomu, aby drželi partnera za ruku, než k polibku s partnerem. Tyto vzory chování umožňují matematikům, aby našli vzorec, který vám pomůže lépe uspět během nepředvídatelných momentů jako zamilování se a hledání ideálního partnera. Tento vzorec funguje díky něčemu, co nazýváme teorie optimálního zastavení – tedy, výběr správného času, kdy jednat, abychom dosáhli nejlepších možných výsledků.

 Představte si, že byste se chtěli vdát, nebo oženit, před 35. narozeninami a začali randit v 15 letech. Podle tohoto matematického vzorce byste neměli brát nikoho jako dlouhodobého partnera během prvních 37 % času z vašeho randícího života. Pokud k tedy k vašemu prvnímu rande došlo v 15, neměli byste hledat vhodného kandidáta dříve než ve 22 letech.

Tato metoda nese i své riziko. Váš ideální partner může být v prvních 37 % a vy ho třeba odmítnete, protože budete naslouchat matematice. Ale zajímavé je, že se tento vzorec používá i v přírodě (například u některých druhů ryb), tak na tom může něco být :). 

Pár dalších tipů od matematiků

Hannah Fry doporučuje, abyste v případě hledání partnera přes internet nedávali na stránky seznamky své nejlepší fotky. Víme, zní to divně, ale matematika to vysvětluje takto. Ukazuje se, že člověk, který je hodnocený jako hodně atraktivní všemi, je méně úspěšný a může odradit řadu zájemců. Člověk, který naopak neskrývá své neatraktivní rysy a ukazuje svou zranitelnost a proměnlivost co se vzhledu týče, bude v konečném důsledku více populární. 

A pokud už jste svou lásku již potkali a vzali si ji, pak je lepší mluvit o svých případných trápeních. Páry, které diskutují a snaží se porozumět problémům ve vztahu a lidé, kteří mluví o své nespokojenosti a věcech, které se jich dotýkají, mají větší šanci, že nedospějí k rozvodu. Zlepšování vztahů v manželství a práce na něm nám může pomoci se rozvodu vyvarovat. Zkrátka láska a vztah je práce a bez toho, aniž bychom se snažili nám stejně žádné matematické poučky nepomůžou.

A co vy, potkali jste již svou pravou lásku? Jak se to stalo? Řekněte nám svůj příběh v komentáři.

Zdroj: brightside.me